Najbardziej przydatne funkcje systemu do obsługi klubu fitness, które ułatwią Twoją codzienną pracę

Zdjęcie pokazuje osobę korzystającą z systemu WodGuru

Jakie są najbardziej przydatne funkcje systemu? Dlaczego w ogóle potrzebujemy jakiegokolwiek programu do obsługi klubu fitness?

Jeśli prowadzisz własny biznes to wiesz, że czasami doba jest zbyt krótka. Dobry system pomoże Ci efektywnie zarządzać klubowiczami i zaoszczędzić sporo czasu. Idealny system zrobi (prawie) wszystko za Ciebie 😉

Dzisiaj chcemy Ci pokazać, jak możesz ułatwić sobie pracę, wykorzystując najbardziej przydatne funkcje systemu do obsługi klubu fitness.

Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów:


Płatności online

Ułatwiajmy naszym klubowiczom (i tym, którzy jeszcze nas nie poznali) kwestie związane z płatnościami za nasze usługi. Dajmy im możliwość zakupu karnetu, produktów z naszego klubowego sklepu, albo opłacania zaległych zakupów. I pamiętajmy, że czasem impuls pt. „od jutra wracam do treningów!” można od ręki zamienić w realny przychód – jeśli tylko nasz klubowicz ma dostęp do internetu. A na 99% ma 😉

Płatności online można obsługiwać na kilka sposobów – w WodGuru współpracujemy z przelewy24, dotpay, paynow i espago. Włączenie płatności online zajmuje jakieś 3 sekundy. Jedyne, czego potrzebujesz, to umowa z wybranym dostawcą, którą zintegrujesz ze swoim kontem w WodGuru. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Baza Wiedzy: Płatności online

automatyzator-sprzedazy-online

🚀 Darmowy ebook!

Automatyzator sprzedaży online

Ten bezpłatny ebook pozwoli Ci zautomatyzować sprzedaż online i odzyskać mnóstwo czasu poświęcanego na ręczne księgowanie płatności!

*Tylko dla właścicieli klubów!

📥 Pobierz

Formularz rejestracyjny dla nowych osób

Czasem pracy w klubie bywa tak dużo, że trudno byłoby porozmawiać z każdym potencjalnym klubowiczem, zarejestrować go w systemie i zapisać na zajęcia. Okazuje się też, że – szczególnie młode osoby – wolą załatwiać sprawy bezosobowo, np. przez internet. Dlatego funkcje rejestracji nowych użytkowników możemy przenieść do sieci z korzyścią dla obydwu stron 🙂 Mamy na to dwa sposoby:

  • Formularz rejestracyjny dla nowych klubowiczów – tutaj osoba zakłada konto, kupuje pierwszy karnet i zyskuje pełen dostęp do aplikacji. Może samodzielnie zarządzać swoim karnetem, zapisami na zajęcia – staje się częścią Waszej społeczności.
  • Formularz rejestracyjny dla nowych gości – jeśli ktoś nie jest pewien, jaki karnet powinien wybrać, albo chce po prostu spróbować, jak się u Was trenuje – może założyć konto i zapisać się na pierwszy trening. Karnet kupi u Was na miejscu. To dobra opcja dla tych z Was, którzy lubią najpierw porozmawiać, doradzić i… sprzedać taki karnet, na jakim Wam zależy 😉 Oraz dla tych, którzy oferują swoim klientom pierwszy trening za free.
ogarniacz-sprzedazy-karnetow

🚀 Darmowy ebook!

Ogarniacz sprzedaży karnetów

Ten bezpłatny ebook pomoże Ci wprowadzić jasne zasady działania członkostw i zautomatyzować powiadomienia o ich zakończeniu, żeby karnety sprzedawały się z większą regularnością!

*Tylko dla właścicieli klubów!

📥 Pobierz

Portfel

Wirtualny oczywiście 🙂 Istnieje po to, żeby klubowicz mógł wpłacić sobie na niego środki i rozliczać nimi swoje zakupy w klubie. Wykorzystujemy go też do zakupów „na zeszyt” lub nakładania kar za nieodwołane rezerwacje. Najważniejsze w tej funkcjonalności jest jednak to, że możecie:

  • umożliwić klubowiczom spłatę długu w portfelu bezpośrednio z aplikacji
  • zablokować klubowiczom możliwość rezerwacji miejsc na zajęcia, jeśli na koncie jest nierozliczony zakup

Warto korzystać z portfela po to, żeby usprawnić cash-flow w klubie i zredukować obsługę zakupów na recepcji. Do tej pory, z funkcji portfela korzysta w WodGuru 49% klubów.

W artykule Baza Wiedzy: Portfel możecie podejrzeć, jak wygląda korzystanie z portfela od strony klubowicza.

WodGuru jest polecanym systemem do zarządzania klubem.

Masz nieograniczony okres testowy! Zarejestruj swoje konto i sprawdź na własnej skórze, jak WodGuru może pomóc w prowadzeniu klubu.

Program Ambasador

Najlepsza reklama Twojego klubu? Wasi najbardziej zadowoleni klienci, którzy chętnie opowiedzą o Was swoim znajomym. Z myślą o nich powstał Program Ambasador. Dla Was to niewielka inwestycja i zerowy nakład pracy – a pozyskiwanie nowych klubowiczów i sprzedaż robią się same 😉

Jak to działa? Każdy Wasz klubowicz ma w aplikacji swój unikatowy link, który może podesłać dowolnej liczbie osób. Rejestracja nowego konta przy użyciu tego linku to zniżka na pierwszy karnet i określona kwota, która wpadnie do portfela Ambasadora. Wy określacie warunki programu – jak duża będzie zniżka i za co dokładnie chcecie zapłacić Ambasadorowi. Polecamy, zadowolony klient najprawdopodobniej ma równie fajnych znajomych, których warto poznać 😉

Top 3 funkcjonalności w WodGuru:

1. Lista rezerwowa – 66% korzystających klubów

2. Płatności online – 64% korzystających klubów

3. Formularz rejestracyjny dla nowych klubowiczów – 60% korzystających klubów

Lista rezerwowa

Funkcja systemu do obsługi klubu fitness, która odmienia życie. Jeśli macie w swoim klubie takie zajęcia, na które zawsze jest więcej chętnych niż dostępnych miejsc, to zdecydowanie warto z niej skorzystać. Powiadomienia wysyłają się automatycznie, w aplikacji klubowicz widzi status kolejki, a Wy zamiast odbierać telefony od zniecierpliwionych klubowiczów, możecie zająć się innymi obowiązkami 🙂

Sprawdźcie: Baza Wiedzy: Lista rezerwowa

zapelniacz-zajec-w-klubie

🚀 Darmowy ebook!

Zapełniacz zajęć w klubie

Ten bezpłatny ebook pozwoli Ci zapełnić zajęcia w grafiku i pozbyć się problemu nieodwołanych rezerwacji!

*Tylko dla właścicieli klubów!

📥 Pobierz

Automatyzacja wysyłki wiadomości e-mail i SMS

Narzędzie, które w 100% będzie pracować za Was. Przypomni o płatności lub zakończonym karnecie, przywita nowego klubowicza w klubie, a nawet złoży życzenia urodzinowe 🎉 Wystarczy zaplanować scenariusz: co i kiedy ma się wysłać, a system zrobi sam i kolejny raz zaoszczędzi sporo Waszego czasu. Tutaj szczegóły: Baza Wiedzy: Automatyzacja

W WodGuru, z funkcji automatyzacji korzysta coraz więcej klubów i bardzo nas cieszy fakt, że tak samo jak my, lubicie upraszczać procesy i delegować te zadania, które może zrobić za Was automat.

Wykorzystanie automatyzacji w klubach działających w WodGuru:

58% – co najmniej 1 scenariusz

51% – co najmniej 2 scenariusze

40% – co najmniej 3 scenariusze

Jeśli nie znacie tej funkcji, a chcielibyście ją u siebie wdrożyć, tutaj znajdziecie przydatne info: Baza Wiedzy: Automatyzacja wysyłki wiadomości e-mail i SMS


Lista zadań (CRM)

Nasze najmłodsze dziecko, które cały czas rośnie i się rozwija 👶👶

Jeśli chcecie, żeby Wasza obsługa klienta wskoczyła na zupełnie nowy poziom, przetestujcie naszą Listę zadań. Pozwala ona tworzyć i zarządzać zadaniami całego zespołu – zarówno automatycznie, jak i manualnie.

Przykład:

Chcesz, żeby konkretny członek Twojej ekipy zadzwonił do klienta w czwartek i przypomniał mu o nadchodzącej konsultacji. W takiej sytuacji ustawiasz:

– temat zadania

– osobę odpowiedzialną

– datę

– jakiego klubowicza dotyczy sprawa

Jeśli chcesz, żeby zadania wpadały do listy automatycznie – np. na koniec każdego pakietu treningowego – ustawiasz scenariusze identycznie jak w przypadku automatycznej wysyłki wiadomości 🙂 Od wdrożenia tej funkcji minęło kilka dni, a już korzysta z niej ponad 20 klubów. Odwagi! 💪


O najbardziej przydatnych funkcjach systemu opowiadaliśmy również podczas webinaru

W tym wideo, które zarejestrowaliśmy podczas jednego z webinarów, pokazujemy, jak działają wszystkie powyższe funkcjonalności. Obejrzyj, a potem przetestuj we własnym klubie 😉

Najbardziej przydatne funkcje Twojego systemu – podsumowanie

Są takie funkcjonalności systemu, które ułatwią Ci życie i sprawią, że zapomnisz o nudnych i mało rozwijających zadaniach. Na przykład o przypomnieniach o płatnościach. Warto je poznać i zdecydować, które z nich najbardziej ułatwią codzienną pracę w Twoim klubie. I to, co na pewno jest dla Ciebie ważne: żadne z opisanych rozwiązań nie jest dodatkowo płatne.

W WodGuru bardzo lubimy mówić: Niech magia dzieje się sama! Niech dzieje się także w Twoim klubie! ❤️

WodGuru jest polecanym systemem do zarządzania klubem.

Masz nieograniczony okres testowy! Zarejestruj swoje konto i sprawdź na własnej skórze, jak WodGuru może pomóc w prowadzeniu klubu.